CCAA East I and Portville Opponent results

2018-19 League Standings with overall records in parentheses.

Allegany-Limestone * # 10-0 (19-4) Section VI Class B-2 Champions

Randolph # 8-2 (18-6) Section VI Class C-2 Champions

Silver Creek # 6-4 (13-8)

Salamanca # 4-6 (12-9)

Portville # 2-8 (6-16)

Gowanda % 0-10 (3-17)

( End of regular season )

*-League Champions

% - Opted out of playoffs this year

# - Eliminated from playoffs


Playoff Schedule week of March 3

(following all CCAA East I teams until eliminated)

March 5

Class C Crossover @ Buff. State

Middle Early College 47 Randolph 30

R-T. Hind 15, Steward 7, McCoy 5, Rosengren 3. MEC-J. Jones 11, K. Jones 10, Brown 10, Prince 8, Stevens-Richardson 5, Virgil 2, Nettles 1. 3-point goals: Steward, T. Hind 3, Rosengren, K. Jones, Prince.

Class B Crossover @ Buff. State

Olean 53 Allegany-Limestone 43

A-L-C. Curran 14, Giardini 12, Flanders 11, Golley 4, Gustafson 2. O-Schmidt 11, Bihler 10, Dwaileebe 9, Droney 8, Prizel 8, Ramarge 5, Weakfall 2. 3-point goals: C. Curran 3, Flanders 2, Dwaileebe 3, Schmidt 2, Bihler, Ramarge.


Playoff Schedule for week of Feb. 24

(following all CCAA East I teams until eliminated)

Feb 26

Class C-2 Semifinals @ JCC Jamestown

(2) Randolph 62 (3) Holland 39

H-Perry 7, Kirsch 2, Ostrowski 5, Scheffler 10, Rivera 9, Lewandowski 6. R-Steward 5, T. Hind 30, Morrison 11, Rosengren 2, Bosley 2, McCoy 9, Bernard 3. 3-point goals: Perry, Ostrowski, Rivera 2, Lewandowski 2, Steward, T. Hind 6, Morrison 3.

Class B-2 Semifinal @ Fredonia State

(1) Allegany-Limestone 56 (5) Southwestern 51

S-Card 16, Pascarella 9, Kennedy 2, Munir 5, Pannes 11, Mathews 8. A-L-Giardini 8, Flanders 11, Gustafson 5, Golley 15, C. Curran 15, Wolfgang 2. 3-point goals: Card 2, Pascarella 2, Munir, Mathews, Flanders.

March 1

Class C-2 Finals @ JCC Jamestown

(2) Randolph 78 (5) Bennett 46

B-Scott 17, Pulliam 13, Grimes 4, Skillon 4, Robinson 4, Brown 2, Rosa 2. R-T. Hind 38, McCoy 14, Steward 13, Bernard 8, Bosley 3, Bushey 2. 3-point goals: Pulliam, Scott 3, Steward 2, T. Hind 5, Bosley.

March 2

Class B-2 Finals @ Buffalo State

(1) Allegany-Limestone 50 (3) Olmstead 29

A-L-Flanders 12, C. Curran 11, Golley 10, Giardini 6, Gustafson 5, T. Curran 3, Napolean 3. O-Lamar 16, Young 8, Siders 3, Jackson 2. 3-point goals: Lamar 2, Flanders, C. Curran, T. Curran, Gustafson, Napolean.


Playoff Schedule and results for week of Feb. 17

(following all CCAA East I teams until eliminated)

All games begin at 7:00PM unless otherwise noted.

Feb 20

Class C-1

(8)Portville 68 (9) Cattaraugus-Little Valley 50

C-LV-M. Perkins 18, E. Perkins 8, Savidge 14, Burroughs 2, Halterman 4, Furl 1, Ly 3. P-Howard 2, Kloc 5, Tobola 19, Mathes 17, Griffin 8, Tarr 12, Nuffer 5. 3-point goals: M. Perkins, E. Perkins, Savidge 2, Tobola, Mathes 5.

Feb 22

Class C-1

(1)Middle Early College 102 (8) Portville 19

MEC-J. Jones 11, K. Jones 4, Brown 10, Stevens-Richardson 7, Prince 18, Pickett 6, Nettles 20, Smith 16, Virgil 4, Medows 7. P-Kloc 2, A. Wenke 2, Tobola 5, Mathes 6, Tarr 4. 3-point goals: J. Jones, Stevens-Richardson, Prince 4, Pickett 2, Tobola, Mathes 2.

(5) Chautauqua Lake 70 (4) Silver Creek 66

(3) Tapestry 99 (6) Salamanca 48

S-Hedlund 4, McKenna 6, John 13, George 20, White 5. T-Plummer 24, James 8, Eubanks 12, Robinson 2, Johnson 5, Matthews 11, Bell 9, Simmons 4, Wilson 2, Cerone 16, Thompson 6. 3-point goals: George 4, John, Plummer 4, James 2, Matthews, Bell, Cerone.

Class C-2

(2) Randolph 71 (7) Riverside 58

Ri-Laureano 11, Silva 9, Thompson 3, Casiano 13, Gonzalez 2, Velez 2, Villegas 4, Griffin 14. Ra-Steward 11, I. Hind 5, T. Hind 35, Morrison 3, Bosley 5, McCoy 6, Bernard 6.3-point goals: Laureano 2, Silva, Thompson, Casiano 3, IHind, THind 8, Morrison, Bosley.

Feb 23

Class B-2

(1) Allegany-Limestone 73 (9) Maritime Charter 45

M C-Garcia 6, Johnson 13, Ja. Washington 2, Hall 19, Wilson 1, Jo. Washington 2. A-L-Giardini 17, Flanders 10, Napolean 3, Golley 20, C. Curran 8, Wolfgang 11, DeLong 2. 3-point goals: Johnson, Hall, Flanders, Napolean.


Schedule and results for week of Feb. 10

Feb. 11

Allegany-Limestone 58 Randolph 46

R-Steward 9, T. Hind 16, McCoy 16, Bernard 5. A-L-Giardini 12, Flanders 17, T. Curran 3, Golley 7, C. Curran 12, Wolfgang 7. 3-point goals: Steward 2, T. Hind 3, Giardini, Flanders 3, T. Curran, C. Curran.

Panama 61 Brocton 58

B-Booker 18, Brown 12, Chelton 9, Dispense 2, Krystofiak 2, Morello 5, Rivera 7, Stewart 3. P-Barmore 31, Harper 3, Hinsdale 4, Hovey 5, Sperry 10, Spontaneo 8. 3-point goals: Chelton 3, Morello, Rivera, Harper, Hovey, Sperry 2, Spontaneo.

Feb. 12

Salamanca 68 Franklinville 65 OT

S-Hedlund 8, J. McKenna 8, L. McKenna 10, John 5, George 20, White 17. F-B. Frank 4, Haskell 16, Machese 3, L. Frank 21, Peters 14, Wolfer 7. 3-point goals: George 4, John, Haskell 2, Machese, L. Frank 3, Peters 4.

Allegany-Limestone @ Cuba-Rushford (cancelled)

Silver Creek 57 WNY Maritime Charter 52

M-Allen 2, Garcia 2, Hall 16, Mallory 3, Jo. Washington 8, Ji. Washington 15, Wilson 6. S C-Gates 13, Jamison 15, Jones 1, Wilcox 5, Woleben 23. 3-point goals: Hall 2, Mallory, Ji. Washington, Wilson 2, Gates, Jamison 2, Woleben.

Gowanda 65 Falconer 50

Feb. 13

Panama 79 Portville 53

Panama-Spontaneo 7, Cook 4, Sperry 17, Harper 3, Barmore 21, Hovey 20, Hinsdale 4, Apthorpe 3. Portville-Kalsman 2, Kloc 2, Tobola 18, Mathes 18, Griffin 3, Tarr 4, Nuffer 6. 3-point goals: Spontaneo, Sperry 3, Harper, Hovey 5, Tobola 4, Mathes 6.

Dunkirk @ Allegany-Limestone (rescheduled for 2/14)

Feb. 14

Salamanca 73 Cassadaga Valley 49

C V-Crabtree 23, Goot 4, Moore 7, Pattyson 8, Peterson 5, Swanson 2. S-Ambuske 2, George 23, Helms 6, John 6, McAuley 5, L. McKenna 2, J. McKenna 14, Snyder 2, White 13. 3-point goals: Crabtree, Moore, George 3, Helms 2, McAuley.

Randolph 70 Ellicottville 45

E-W. Chudy 7, L. Grinols 14, J. Grinols 2, Logel 2, S. Rowland 11, C. Rowland 9. R-Bernard 8, Bosley 8, I. Hind 4, T. Hind 26, McCoy 7, Morrison 3, Rosengren 3, Steward 11. 3-point goals: L. Grinols 2, S. Rowland, Bosley 2, T. Hind 5, Morrison, Rosengren, Steward

Allegany-Limestone 78 Dunkirk 43

D-Barreto 6, Gonzalez 3, Kubasik 8, X. Lockett 3, Mendoza 8, Pagan 3, Stewart 10. A-L-T. Curran 3, C. Curran 15, Flanders 16, Giardini 15, Golley 12, Gustafson 4, Napoleon 9, Yorke 4. 3-point goals: Gonzalez, Kubasik, X. Lockett, Mendoza 2, Pagan, Stewart 2, T. Curran, Flanders 2, Giardini, Napoleon 2.

Feb. 16

Oratory Prep (NJ) 73 Allegany-Limestone 56

O P-Morrison 9, Maloney 7, Byrne 17, C. McKee 6, Novak 2, D. McKee 10, Pavlounis 12, Conniff 10. A-L-Giardini 6, Flanders 24, T. Curran 3, Napolean 3, Gustafson 4, Golley 11, C. Curran 5. 3-point goals: Morrison, Maloney, Byrne 2, D. McKee 2, Flanders 5, T. Curran, Napolean.

(end of regular season)


Schedule and results for week of Feb. 3

Feb. 4

Silver Creek 64 Portville 31

P-Howard 4, Pullins 4, Tobola 4, Mathes 9, Tarr 8, Nuffer 2. S C-Woleben 23, Gates 17, Jamison 9, Jones 2, Wilcox 4, Bradish 2, Parker 2, Rosario 5.3-point goals: Mathes 3, Gates.

Randolph 85 Gowanda 23

R-Steward 6, T. Hind 20, Morrison 6, Lydic 3, Rosengren 24, Bosley 11, McCoy 8, Bernard 7. G-Colantino 3, Ondus 3, Kohn 8, Olson 6, Siragusa 3. 3-point goals: T. Hind 6, Morrison 2, Lydic, Rosengren 6, Bosley, Colantino, Ondus, Siragusa.

Allegany-Limestone 61 Salamanca 39

A-L-C. Curran 19, Flanders 7, Giardini 6, Golley 6, Gustafson 9, Napoleon 3, Wolfgang 11. S-Brown 5, George 20, Hedlund 1, McAuley 2, J. McKenna 11. 3-point goals: C. Curran, Napoleon, Wolfgang, Brown, George 5, J. McKenna 2.

Panama 68 Falconer 34

F-Abbey 3, Bollman 3, Bridges 2, Micek 5, Rowan 7, Samuelson 8, Seaholm 2, Troutman 2, Youngberg 2. P-Barmore 28, Hinsdale 4, Hovey 13, Lawson 2, Sperry 14, Spontaneo 7. 3-point goals: Abbey, Bollman, Micek, Hovey 3, Sperry 4, Spontaneo.

Feb. 5

Westfield 63 Panama 60

Feb. 6

Salamanca 75Portville 40

S-J. McKenna 9, Brown 19, L. McKenna 1, John 2, George 32, Ambruske 4, White 8. P-Kalsman 3, Pullins 6, Tobola 17, Mathes 14. 3-point goals: J. McKenna, Brown 4, George 6, Kalsman, Tobola, Mathes 3.

Silver Creek 50 Gowanda 30

G-Colantino 3, Ondus 8, Kohn 10, Olson 7, MacLeod 2. S C-Braidich 3, Gates 7, Jamison 3, Jones 5, Wilcox 3, Woleben 29. 3-point goals: Colantino, Olson, Gates, Jamison, Jones, Wilcox.

Feb. 7

Portville 55 Gowanda 51

G-Colantino 10, Kohn 10, MacLeod 6, Nagel 5, Siragusa 6, Ondus 14. P-Kloc 6, Mathis 6, Pullins 12, Tabola 24, Tarr 7. 3-point goals: Colantino 2, Nagel, Ondus, Mathis 2, Tabola 2.

Randolph 49 Salamanca 35

S-Hedlund 1, J. McKenna 7, Brown 13, LMcKenna 2, George 5, White 7. R-Steward 8, I. Hind 3, T. Hind 11, Morrison 8, Rosengren 6, Bosley 2, McCoy 9, Bernard 2. 3-point goals: J. McKenna, Brown 3, George, Steward, IHind, THind, Morrison 2, Rosengren 2.

Allegany-Limestone 90 Silver Creek 42

S C-Braidich 3, Gates 4, Jamison 10, Jones 3, Parker 2, Woleben 20. A-L-T. Curran 3, C. Curran 15, Flanders 20, Giardini 10, Golley 14, Napoleon 9, Wolfgang 17, Yorke 2. 3-point goals: Braidich, Jamison, Jones, T. Curran, Flanders 3, Golley, Napoleon 3, Wolfgang 3.

Panama 55 Sherman 33

P-Barmore 10, Cook 3, Hinsdale 5, Hovey 17, Sperry 18, Spontaneo 5. S-Beatman 4, Caron 4, Carris 7, Hannold 6, Ramsey 6, Swabik 7. 3-point goals: Hovey 5, Sperry 3, Spontaneo, Carris 2, Hannold 2, Swabik.

Feb. 8

Centercourt Classic @ Villa Maria College, Cheektowaga

Health Sciences 65 Randolph 47

H S-Lott 19,Briggs 13, Spencer 10,Jones 7, Harvey 5, Brown 4, Riley 4, Jean-Pierre 2, Chol 1. R-T. Hind 18, McCoy 8, Bernard 8, , Steward 6, Rosengren 5, Bosley 2.


Schedule and results for week of Jan. 27

Jan. 28

Randolph 87 Portville 43

P-Pullins 6, Tobola 11, Mathes 24, Tarr 2. R-Steward 4, I. Hind 5, T. Hind 34, Morrison 3, Lydic 6, Rosengren 8, Bosley 2, McCoy 15, Bernard 10. 3-point goals: Mathes 8, Tobola 3, I. Hind, T. Hind 7, Morrison, Lydic 2, Rosengren 2.

Allegany-Limestone 98 Gowanda 16

A-L-Giardini 10, Flanders 11, Yorke 5, Napolean 11, Gustafson 12, Golley 12, C. Curran 30, Wolfgang 7. G-Colantino 2, Ondus 3, Kohn 6, Olson 1, MacLeod 2, Siragusa 2. 3-point goals: Yorke, Napolean, Flanders 3, Gustafson, C. Curran 2, Ondus, Kohn.

Silver Creek 55 Salamanca 41

S C-Gates 11, Jamison 5, Jones 5, Rosario 3, Wilcox 3, Woleben 28. S-Brown 19, George 9, Hedlund 2, John 5, L. McKenna 4, J. McKenna 2. 3-point goals: Gates, Jones, Rosario, Brown 3, George, John.

Jan. 29

Panama 62 Chautauqua Lake 60

C L-Adams 11, Anderson 9, Fischer 13, Gleason 5, Majka 8, Waters 16. P-Barmore 16, Hinsdale 8, Hovey 19, Joslyn 2, Sperry 10, Spontaneo 10. 3-point goals: Fischer, Gleason, Majka 2, Waters 2, Hovey, Sperry 2, Spontaneo 2.

Jan. 31

Salamanca @Portville (rescheduled for 2/6)

Randolph @ Allegany-Limestone (rescheduled for 2/11)

Gowanda @ Silver Creek (rescheduled for 2/6)

Panama @ Westfield (rescheduled for 2/5)

Feb. 2

WNY Maritime Charter @ Silver Creek (rescheduled for 2/12)


Schedule and results for week of Jan. 20

Jan. 22

Panama 69 Portville 38

Portville-Howard 2, Kloc 6, Pullins 2, Tobola 4, Mathes 9, Griffin 3, Tarr 10, Nuffer 2. Panama-Lawson 2, Spontaneo 11, Cook 2, Sperry 7, Harper 2, Barmore 23, Hovey 17, Joslyn 5. 3-point goals: Kloc, Mathes 3, Griffin, Spontaneo, Sperry, Hovey 5.

Falconer 52 Gowanda 36

G-Colantino 5, Ondus 12, Nagel 5, Macleod 11, Siragusa 3. F-Seaholm 6, Bollman 9, Schrader 4, Samuelson 27, Micek 2, Buffone 2, Abbey 2. 3-point goals: Colantino, Ondus 3, Nagel, Macleod.

Wellsville 54 Allegany-Limestone 47

A-L-Giardini 6, Flanders 20, T. Curran 11, Golley 5, C. Curran 5. W-Acampora 12, Jusianiec 26, A. Cook 2, Tronetti 12, C. Cook 2. 3-point goals: Flanders 3, T. Curran 2, C. Curran, Jusianiec 4, Acampora 2, Tronetti.

Jan. 24

Allegany-Limestone 78 Portville 34

P-Griffin 3, Kloc 2, Mathis 6, Nuffer 2, Pullins 5, Tobola 4, Tarr 12. A-L-Carlson 1, T. Curran 3, C. Curran 9, Flanders 12, Giardini 23, Golley 11, Gustafson 4, Napoleon 3, Wolfgang 12. 3-point goals: Griffin, Mathis 2, T. Curran, C. Curran, Flanders 2, Giardini 2, Napoleon, Wolfgang 2.

Salamanca 80 Gowanda 43

G-Colantino 2, Ondus 5, Kohn 7, T. Olson 21, MacLeod 8. S-Hedlund 4, J. McKenna 9, Brown 10, L. McKenna 11, Helms 5, John 12, George 17, McAuley 6, Ambusky 2, White 4. 3-point goals: T. Olson 3, Ondus, McAuley 2, Brown, L. McKenna, Helms, John, George.

Randolph 62 Silver Creek 52

R-Steward 9, IHind 5, THind 30, Morrison 7, McCoy 6, Bernard 5. S C-Jamison 12, Gates 8, Jones 5, Woleben 21, Wilcox 2, Braidich 2, Parker 2. 3-point goals: I. Hind, T. Hind 3, Morrison 2, Jamison, Jones.

Panama 77 Cassadaga Valley 63

C V-Crabtree 23, Goot 1, Moore 2, Pattyson 9, Peterson 16, Swanson 12. P-Barmore 38, Hinsdale 5, Hovey 9, Lawson 3, Sperry 12, Spontaneo 10. 3-point goals: Crabtree 5, Peterson 3, Swanson, Lawson, Sperry 2, Spontaneo.

Jan. 26

Depew 70 Salamanca 64

D-C. Pagano 5, March 13, Martin 25, Miller 2, Burns 15, Cotton 6, Kulesz 4. S-Hedlund 4, J. McKenna 13, Brown 10, L. McKenna 6, John 6, George 18, White 7. 3-point goals: C. Pagano, March 2, Martin 4, Burns, Brown, George 3.


Schedule and results for week of Jan. 13

Jan. 15

Silver Creek 72 Portville 46

S-C-Braidich 1, Brennan 2, Gates 15, Jamison 16, Jones 5, Snow 2, Wilcox 5, Woleben 26. P-Griffin 4, Howard 2, Kloc 6, Mathis 5, Nuffer 2, Pullins 2, Tabola 7, Tarr 18. 3-point goals: Gates 3, Jamison 3, Jones, Kloc, Mathis.

Randolph 69 Gowanda 29

G-MacLeod 10, Olson 10, Siragusa 2, Ondus 5, Kohn 2. R-Bernard 4, Bosley 5, I. Hind 2, T. Hind 18, Lydic 3, McCoy 9, Morrison 9, Rosengren 5, Steward 14. 3-pointgoals: Olson 2, Bosley, T. Hind 3, Lydic, Morrison 3, Rosengren.

Allegany-Limestone 68 Salamanca 59

S-Brown 23, George 6, Hedlund 17, John 3, L. McKenna 4, White 6. A-L-Carlson 7, T. Curran 5, Flanders 15, Giardini 8, Golley 11, Gustafson 2, Napoleon 3, Wolfgang 17.

Panama 83, Brocton 48

Jan. 17

Panama 72 Clymer 55

P-Barmore 19, Hovey 13, Joslyn 10, Sperry 16, Spontaneo 14. C-Beckerink 13, Dunnewold 5, R. Overton 6, Z. Overton 5, Wassink 13, Willink 13. 3-point goals: Barmore, Hovey, Joslyn 2, Sperry 4, Spontaneo 3, R. Overton, Z. Overton, Wassink, Willink.

Jan. 18

Portville 69 Gowanda 62

P-Howard 3, Kloc 2, Pullins 5, Tobola 30, Mathes 6, Griffin 7, Tarr 14, Nuffer 2. G-Colantino 8, Ondus 5, Nagel 2, Kohn 10, Olson 22, MacLeod 10, Siragusa 5. 3-point goals: Tobola 2, Mathes 2, Griffin 2, Colantino 2, Ondus, Olson 2.

Randolph 67 Salamanca 50

R-Bernard 6, Bosley 4, I. Hind 3, T. Hind 25, McCoy 16, Morrison 6, Steward 7. S-Brown 16, George 12, Hedlund 5, McAuley 3, L. McKenna 2, J. McKenna 5, White 7. 3-point goals: I. Hind, T. Hind, Morrison 2, Brown 2, George 4, Hedlund, McAuley.

Allegany-Limestone 49 Silver Creek 39

A-L-Giardini 6, Flanders 5, Golley 16, C. Curran 5, Wolfgang 17. S C-Braidich 2, Jamison 4, Gates 6, Jones 7, Parker 2, Woleben 18. 3-point goals: Flanders, Wolfgang 3, Jones.


Schedule and results for week of Jan. 6

Jan. 8

Randolph 71 Portville 38

R-Bernard 18, Bosley 4, T. Hind 18, McCoy 12, Rosengren 8, Steward 11. P-Mathis 12, Pullins 11, Tobola 7, Tarr 2, Kloc 4, Nuffer 2. 3-point goals: Rosengren 2, Mathis 4, Tobola 2.

Silver Creek 68 Salamanca 42

SAL-Hedlund 2, J. McKenna 7, L. McKenna 6, John 2, George 21, White 4. SC-Jamison 15, Gates 18, Jones 9, Woleben 23, Bradich 3. 3-point goals: George 3, J. McKenna 2, Jamison 3, Gates 3, Jones, Bradich.

Allegany-Limestone 67 Gowanda 26

G-Colantino 2, JOhn 2, Kohn 3, MacLeod 9, Nagel 4, Olson 6. A-L-Carlson 6, Flanders 10, Giardini 22, Golley 8, Gustafson 6, Napoleon 4, Wolfgang 11. 3-point goals: Carlson, Flanders, Wolfgang.

Panama 90 Falconer 44

P-Lawson 3, Spontaneo 13, Cook 13, Sperry 15, Harper 12, Barmore 13, Hovey 8, Joslyn 3, Hinsdale 8, Apthorpe 2. F-Seaholm 3, Schrader 7, Samuelson 12, Micek 6, Rowan 9, Abbey 7. 3-point goals: Lawson, Spontaneo 3, Sperry 5, Harper 4, Barmore 2, Hovey, Joslyn, Hinsdale, Seahlom, Schrader.

Jan. 11

Salamanca 61 Portville 35

P-Calsman 2, Kloc 3, Pullins 4, Tobola 10, Mathes 5, Griffin 2, Tarr 7, Nuffer 2. S-Hedlund 7, J. McKenna 6, Brown 13, L. McKenna 2, John 5, George 13, McAuley 3, Ambuske 4, White 8. 3-point goals: Kloc, Tobola, Mathes, J. McKenna, Brown 3, John, George 3, McAuley.

Allegany-Limestone 53 Randolph 51

A-L-Flanders 15, C. Curran 10, Golley 10, Giardini 9, Carlson 5, Wolfgang 2, Gustafson 2. R-Hind 15, Morrison 9, Steward 7, Bernard 6, Rosengren 6, McCoy 5, Bosley 3. 3-point goals–Giardini, Flanders 3, Steward, THind 3, Morrison 3, Rosengren 2, Bosley.

Silver Creek 78 Gowanda 38

SC-Braidich 12, Brennan 3, Gates 15, Jamison 10, Jimenez 8, Jones 11, Parker 3, Rosario 9, Wilcox 7. G-Colantino 3, John 3, Kohn 4, MacLeod 4, Nagel 1, Olson 15, Siragusa 2. 3-point goals: Braidich 2, Jamison, Jones, Parker, Colantino, John, Kohn.

Panama 72 Sherman 50

P-Barmore 22, Hinsdale 6, Hovey 15, Sperry 24, Spontaneo 5. S-Beatman 20, Carris 8, Gomley 3, Hannold 5, Majchrzak 2, Ramsey 2, Swabik 10. 3-point goals: Hovey 5, Sperry 6, Beatman 4, Carris 2, Hannold, Swabik.


Schedule and results for week of Dec. 30

Dec. 30

Joe DeCerbo Memorial Tournament @ St. Bonaventure

Pat Carroll Bracket

Portville vs. Franklinville 57 Portville 45

F-B. Frank 2, Haskell 21, L. Frank 25, Peters 5, Torpey 1, Wolfer 2, Mooney 1. P-Howard 2, Kloc 6, Pullins 7, Tobola 6, Mathes 8, Griffin 2, Tarr 8, Lott 4, Nuffer 2. 3-point goals: Tobola, Mathes 2, Peters.

Salamanca 48 Ellicottville 43

E-Jimerson 11, C. Rowland 2, S. Rowland 18, Chudy 7, J. Grinols 3, L. Grinols 2. S-Hedlund 4, J. McKenna 10, Brown 20, John 7, George 7. 3-point goals: Jimerson, Brown 4, John, George.

Frank Rubick Bracket

Olean 65 Allegany-Limestone 49

A-L-C. Curran 17, Flanders 15, Wolfgang 10, Giardini 4, Golley 3. O-Droney 27, Schmidt 12, Bihler 11, Ramarge 8, Dwaileebe 5, Prizel 2. 3-point goals: Flanders 4, C. Curran 2, Wolfgang 2, Ramarge 2, Dwaileebe.

-----------------------------------------

Jan. 1

Jan. 3

Brocton 51 Gowanda 35

Jan. 4

Allegany-Limestone 71 Portville 27

A-L-Giardini 4, Flanders 13, T. Curran 5, Yorke 5, Napolean 5, Gustafson 2, Golley 8, Carlson 10, C. Curran 12, Wolfgang 7. P-Pullins 4, Tobola 10, Mathes 8, Tarr 5. 3-point goals: Flanders, T. Curran, Napolean, Wolfgang, Tobola 2, Mathes 2.

Salamanca 64 Gowanda 45

S-Ambuske 2, Brown 7, George 26, Hedlund 6, McAuley 9, L. McKenna 4, J. McKenna 2. G-Colantino 6, Kohn 7, MacLeod 12, Olson 16, Siragusa 1. 3-point goals: George 6, McAuley, Colantino 2, Olson 2.

Randolph 50 Silver Creek 48

SC-Braidich 2, Gates 7, Jamison 11, Jones 8, Woleben 20. R-Bernard 4, T. Hind 24, McCoy 9, Morrison 9, Steward 4. 3-point goals: Gates, Jamison 2, Jones 2, Morrison 3.

Westfield 60 Panama 59


Schedule and results for week of Dec. 23

Dec. 25

MERRY CHRISTMAS!

Dec. 27

Cattaraugus-Little Valley 72 Gpwanda 65

G-Colantino 6, Ondus 14, Kohn 13, John 11, Olson 2, MacLend 10, Siragusa 7, Watson 2. C-LV-O'Neill 2, M. Perkins 26, E. Perkins 11, Savidge 12, Burroughs 15, Halterman 2, Ly, 4. 3-point goals: Colantino 2, Ondus 3, John 2, M. Perkins, E. Perkins, Savidge, Burroughs 3.

Randolph Holiday Classic

Randolph 72 Frewsburg 55

F-Brink 3, Carr 4, Gray 5, Hair 13, Haynes 1, Nelson 18, Reinagel 11. R-Bernard 11, Bosley 2, I. Hind 2, T. Hind 29, McCoy 12, Morrison 12, Steward 4. 3-point goals: Brink, Gray, Nelson 2, T. Hind 7, Morrison 4.

Dec. 28

Randolph Holiday Classic

Southwestern 50 Randolph 48

S-Card 15, Certo 2, Pascarella 18, Kennedy 3, Munir 3, Pannes 7, Mathews 2. R-Steward 6, T. Hind 28, Morrison 5, McCoy 7, Bernard 2. 3-point goals: Card 3, Pascarella 4, Munir, T. Hind 5, Morrison.

Mary Walker Holiday Showcase @ Global Concepts

South Park 90 Silver Creek 67

SC-Braidich 8, Gates 17, Jamison 7, Jones 8, Snow 3, Woleben 24. SP-Armstead 19, Crockett 8, Da. Humphrey 3, Lewis 9, Mack 29, Renfro 3, Ward 2, White 17. 3-point goals: Gates 3, Jamison, Jones 2, Da. Humphrey, Mack 6, White 3.

---------------------

Panama 65 Pine Valley 50

Dec. 29

Joe DeCerbo Memorial Tournament @ St. Bonaventure

(Formerly the IAABO Tournament)

Pat Carroll Bracket

Ellicottville 60 Portville 49

P-Howard 2, Kloc 5, Pullins 6, Tobola 4, Mathes 12, Griffin 3, Tarr 17. E-Jimerson 18, Logel 2, C. Rowland 7, S. Rowland 14, W. Chudy 12, J. Grinols 5. 3-point goals: Jimerson 2, J. Grinols, Mathes 3, Griffin.

Salamanca 64 Franklinville 43

F-B. Frank 4, L. Frank 23, Haskell 9, Helgas 3, Mooney 3, Wolfer 1. S-Brown 13, George 24, Helms 2, John 2, McAuley 2, L. McKenna 6, J. McKenna 15. 3-point goals: Haskell, Helgas, Mooney, Brown 2, George 4.

Frank Rubick Bracket

Allegany-Limestone 73 Belfast 47

B-McCumisky 7, Al. Enders 3, Ad. Enders 22, Harriger 4, Struckmann 10, Guilford 1. A-L-Giardini 14, Flanders 14, T. Curran 5, Napolean 6, Golley 12, Carlson 2, C. Curran 4, Wolfgang 16. 3-point goals: McCumisky 2, Ad. Enders 2, Al. Enders Harriger, Flanders 3, Napolean 2, Wolfgang 2.

Mary Walker Holiday Showcase @ Global Concepts

Silver Creek 64 Eden 39

E-Dimarco 2, Hallick 6, Henry 8, Sobczyk 11, Sroda 10, Stets 4. SC-Braidich 5, Gates 5, Jamison 13, Jones 13, Wilcox 6, Woleben 22. 3-point goals: Hallick 2, Sobczyk 3, Braidich, Jamison 3, Jones 3.


Schedule and results for week of Dec. 16

Dec. 17

Gowanda 63 Cattaraugus-Little Valley 49

Tapestry 65 Randolph 61

R-Bernard 3, Bosley 5, T. Hind 24, McCoy 16, Morrison 9, Steward 4. T-Cerone 2, Eubanks 25, J. Johnson 13, Plummer 14, Robinson 11. 3-point goals: Bosley, T. Hind 3, Morrison 3, Eubanks 2, J. Johnson 3, Plummer.

Ellicottville 43 North Collins 29

E-W. Chudy 13, J. Grinols 4, Jimerson 12, S. Rowland 8, C. Rowland 6. NC-Gullo 12, Klawinski 2, Loretto 6, Robinson 9. 3-point goals: W. Chudy, Jimerson 2, Gullo.

Panama 86 Pine Valley 55

PV-Bentham 3, Ellis 15, Finch 2, Jenkins 4, Ortiz 19, M. Snyder 12. P-Barmore 22, Cook 2, Harper 3, Hinsdale 14, Hovey 7, Joslyn 2, Sperry 18, Spontaneo 18. 3-point goals: M. Snyder 2, Barmore 2, Harper, Hinsdale, Hovey, Sperry 6, Spontaneo 4.

Dec. 20

Fillmore 54 Portville 53

P-Kloc 6, Pullins 10, Tobola 10, Mathes 19, Tarr 8. F-Hess 4, W. Valentine 9, D. Valentine 9, Aubrey 8, L. Webb 9, DioGuardi 4, T. Webb 4, Cole 7. 3-point goals: Mathes 5, Hess, W. Valentine, D. Valentine, Aubrey, L. Webb, Cole.

Randolph 64 Panama 55

P-Barmore 15, Hinsdale 16, Hovey 6, Joslyn 2, Sperry 11, Spontaneo 5. R-Bernard 8, I. Hind 2, T. Hind 34, McCoy 6, Morrison 9, Steward 5. 3-point goals:Barmore, Hinsdale 2, Hovey, Sperry 2, Spontaneo, T. Hind 6, Morrison 3.

Allegany-Limestone 64 Genesee Valley 56

A-L-Giardini 4, Flanders 15, T. Curran 5, Napolean 5, Golley 11, C. Curran 13, Wolfgang 11. G-V-Coombes 2, Clark 2, McGuire 12, Windus 25, Schneider 15. 3-point goals: Flanders, Napolean, T. Curran, C. Curran, Windus 2, McGuire.

Silver Creek 67 Forestville 53

SC- Braidich 3, Gates 6, Jamison 7, Jones 28, Woleben 23. F-G. Christian 6, Drozdziel 3, Hastings 2, Soto 7, Szumigala 19, West 16. 3-point goals: Braidich, Jones 8, Woleben, West 2.

Salamanca @ Franklinville RESCHEDULED TO FEB. 12, 2019

Dec. 21

Tapestry 67 Ellicottville 24

T-Bell 12, Cerone 15, C. Johnson 6, McDade 1, Plummer 22, Thompson 11. E-W. Chudy 4, J. Grinols 4, Jimerson 7, Logel 2, S. Rowland 2, C. Rowland 5. 3-point goals: Bell, Cerone 3, Plummer.

Dec. 22

United Way Showcase @ Jamestown H S

Silver Creek 68 Sherman 41

SC-Jamison 20, Gates 11, Woleben 31, Snow 3, Zybytek 3. S-Swabik 12, Carris 16, Beatman 8, Hannold 1, Gormley 2, Ramsey 2. 3-point goals: Jamison, Gates 2, Snow, Zybytek, Swabik, Carris.

Click HERE for page 2.